Servis, plnenie a čistenie klimatizácie

Plnenie a čistenie autoklimatizácie

Autoklimatizácia je zariadenie ktoré v teplých mesiacoch vozidlo vychladí a v sychravých mesiacoch vozidlo odvlhčí - odhmlí. V dnešnej dobe je súčasťou výbavy takmer každého automobilu a je potrebné vedieť, že pre jej správnu funkciu je potrebné vykonávať pravidelné kontroly minimálne po dvoch rokoch prevádzky.

Najdôležitejšou súčasťou systému klimatizácie je kompresor. Aby správne fungoval, dodáva sa do chladiaceho okruhu kompresorový olej, ktorého úlohou je kompresor premazávať. Ak sa v stanovených intervaloch nevykoná výmena chladiva, olej postupne starne, zhoršuje sa jeho viskozita, čo bude mať za následok zníženie výkonu a nakoniec nenávratné poškodenie kompresora. Potom nezostáva než nechať odborne drahý kompresor vymeniť za nový a minúť tak zbytočne veľa peňazí.

Výmenu chladiva vykonáva špeciálne vyškolený odborník, ktorý má k dispozícii patričné ​​vybavenie. Chladivo, ktoré sa z okruhu odčerpá, sa v prístroji pre servis klimatizácií čistí od už spomínaného použitého kompresorového oleja. Chladivo zbavené nečistôt sa späť vracia s prímesou nového kompresorového oleja do systému klimatizácie a doplní sa iba rozdiel množstvo chladiva do výrobcom predpísané hodnoty.

Baktérie, vírusy, mikroorganizmy a nepríjemný zápach klimatizácie, zlikvidujeme pomocou ozónového generátoru v priebehu pár minút.

Samozrejmosťou je aj tlaková skúška tesnosti celého klimatizačného systému pomocou dusíka.

Naša firma má už mnohoročné skúsenosti v odbore, o čom svedčí rad spokojných zákazníkov. Vykonávame pravidelný servis klimatizácií spojený s ich plnením a čistením a to v celom okrese Žilina a blízkom okolí. Sme tu pre vás 7 dní v týždni, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na tel. čísle 0903 774 451. Nájdete nás v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Stráža (Smer Terchová).

Copyright © 2023 Odťahovka A.S. Auto s.r.o. Žilina | Webdesign: JP Design